Děti a životní prostředí aneb Další skřítkova dobrodružství

Projekt Mateřského centra Skřítek - Poděbrady

Jak to dopadlo

 

Výstava „Jak třídit odpad

Další akcí projektu byla výstava o třídění odpadu,která probehla od 10.1.2008 –do31.1.2008 v prostorách kryté kolonády. Bylo možno si zde prohlédnout praktický návod, jak třídit odpad, kde jsou v Poděbradech sběrná místa i něco víc o recyklaci.Děti se rády podívaly a zopakovaly si co už znají.Všem se výstava líbila.


 

Zimní dílna skřítka Odpadníčka Recyklového

Další akce projektu byla zimní dílna která se konala 14.12. 2007.Dopoledne děti s maminkami pekly a zdobily perníčky. Dětem jejich sladké výrobky moc chutnaly.Ještě dopoledne šikovné maminky tvořily věnce a svícny. Odpoledne začala malá výtvarná dílna. Děti tvořily vánoční přáníčka,krmítka pro ptáčky a sněhuláky pet lahviček. Zimní dílna se vydařila a děti i maminky odcházely domů spokojené.


 


 

 

Jak jsme si posvítili na Jerlín?

Lampiónový průvod na zahájení dalšího projektu MC Skřítek se povedl. Setkali jsme se u stromu Jerlín v lázeňském parku, kde jsme se dozvěděli něco o tomto stromu, zapálili jsme si svíčky v lampiónech nebo rozvítili světýlka a vyrazili na průvod. Dlouhý zástup 83 dospělých a dětí se prošel vnitřní částí parku ke kryté kolonádě. Bylo krásné pozorovat blikající světýlka ve tmě mezi stromy a rozzářená očíčka dětí, které si s nadšením nesly svůj lampión. Nakonec jsme se rozloučili s přáním setkat se opět příští rok.